Пам'ятка для тих, хто від'їжджає в Японію, США, Великобританію

Пам'ятка для тих, хто від'їжджає  в Японію, США, Великобританію.

 

Грип

Як повідомило  міністерство охорони здоров'я, праці та добробуту  Японії в країні  епідемія грипу охопила майже 3 млн. осіб.  У Японії в середині січня після сильного снігопаду встановлена холодна і морозна погода. У столичному регіоні, де рідко бувають заморозки, вночі температура знижується до мінус 30С. Із-за цього повітря стає дуже сухим, що за думкою лікарів, лише ускладнює ситуацію з розповсюдженням грипу.

Епідемія сезонного грипу в США наблизилась до показників пандемії 2009 року - так званого "свинячого грипу", повідомляє  Центр контролю та попередження захворювань при уряді США.

Епідемія триває вже три тижні і охопила  практично всі штати. За прогнозом спеціалістів до весни грипом перехворіють  до 34 мільйонів американців. При звичайній сезонній епідемії грипу в США помирає  близько 56 тисяч захворілих.

У Великобританії теж зростає  кількість хворих на грип. В цьому епідемічному сезоні  (з жовтня 2017р.) від хвороби померло 155 британців, що втричі більше ніж у минулому році. В країнах Європи захворюваність населення  на грип та ГРВІ  продовжує зростати. Серед циркулюючих вірусів грипу у захворілих  частіше всього виявляється вірус грипу В. Як повідомляє The Guardian, у Великобританії минулого тижня різко зросла кількість госпіталізованих осіб з симптомами грипу та ГРВІ, а також кількість звернень населення до лікарів загальної практики. Від грипу померло 35 осіб, що  втричі більше, ніж було зареєстровано за такий же період минулого року (11).

Що потрібно робити для профілактики грипу та ГРВІ:

- ретельно мийте руки з милом. Можна протирати руки бактерицидними серветками;

- уникайте тісних контактів з людьми, які чхають, кашляють;

- не торкайтеся до очей, носа, рота;

- користуйтеся маскою в місцях скупчення людей. Скоротіть час перебування в місцях масових скупчень людей;

- вживайте в їжу продукти, що містять вітамін С (журавлина, брусниця, лимон та ін), а також страви з додаванням часнику, цибулі;

         - приймайте противірусні препарати тільки за призначенням лікаря.