Ще раз про обстеження на коронавіруси!

22.01.2021 року Міністерством Охорони Здоров’я України проведений черговий перегляд переліку країн із значним поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 (https://moz.gov.ua/article/news/informacija-schodo-kilkosti-aktivnih-vipadkiv-covid-19-na-100-tis-naselennja-stanom-na-). До країн із значним поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 були віднесені Російська Федерація, Білорусь, Польща, Чеська Республіка, Латвія, Литва тощо. 

 

Зважаючи на чисельні запити громадян області щодо обстеження на коронавірус ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України» продовжує проводити дослідження методом ПЛР на виявлення  вірусу SARS CoV-2 (коронавірус, що викликає захворювання COVID-19) на платній основі за зверненням громадян:

-        осіб, які перетнули кордон (прибули з держави або є громадянами держави із значним поширенням COVID-19) та бажають припинити самоізоляцію, обсервацію;

-        осіб, що потребують обстеження на SARS CoV-2 у зв’язку з виїздом за кордон.

 

Для проведення обстеження (забір мазків з носа та ротоглотки) необхідно звернутися до ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України»: м. Суми, вул. Привокзальна,27, вхід з двору за дороговказом

 

  • Ø Обстеження в лабораторному центрі проводяться:
  • для осіб, що потребують обстеження на SARS CoV-2 у зв’язку з виїздом за кордон в робочі дні (з понеділка по п’ятницю) з 830 до 1100;
  • Ø для осіб, які перетнули кордон (прибули з держави або є громадянами держави із значним поширенням COVID-19) та бажають припинити самоізоляцію (обсервацію) в робочі дні (з понеділка по п’ятницю) з 1300 до 1500 та в суботу з 0900 до 1200

 

  • Ø Ціна послуги: 997,78 грн з ПДВ (у випадку забору матеріалу в  ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України») або 954,83 грн з ПДВ (у випадку забору матеріалу у лікувально- профілактичному закладі)

 

  • Ø На обстеження необхідно прийти з підтвердженням проплати послуги на рахунок:

Одержувач: Державна установа «Сумський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»

р/р UA848201720313291001201084481

Держказначейська служба України, м.Київ

Код 38523259

Інд № 385232518199

Код доходів  *;25010100

Призначення платежу: за ПЛР коронавірус

 

  • Перед обстеженням слід утриматись від прийому їжі та пиття протягом 2-х годин

 

  • Дослідження будуть проводитись в порядку черговості надходження зразків до лабораторії. Результати досліджень будуть видані якнайшвидше, але не пізніше 72 год

 

  • Результат лабораторного дослідження видається державною мовою та дублюються англійською мовою. Також на бланку результату розміщується QR код з посиланням на сайт установи.

 

  • У разі самоізоляції особи, що перетнула кордон, з використанням електронного сервісу «Вдома»  після проведення тестування, після отримання негативного результату, лабораторія заповнює оn-line форму, яка автоматично передається до Міністерства цифрової трансформації. Підставою для припинення самоізоляції є сповіщення особи через додаток «Вдома». Обов’язковою умовою для проведення дослідження за бажанням особи для припинення самоізоляції – є наявність укладеної декларації з сімейним лікарем та надання відомостей про заклад охорони здоров’я та сімейного лікаря з яким укладена декларація!

 

  • При необхідності, отримати результат лабораторного дослідження можна у чергового ДУ «Сумський ОЛЦ МОЗ України», вул. Привокзальна, 27, (1-й поверх, фойє) з 8-30 до 16-00 за умови пред’явлення документу, що посвідчує особу. Попередньо з’ясувати наявність результату можна за тел. лабораторії (0542) 25-11-45.

 

Одночасно наголошуємо, що ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України» продовжує проведення  в повному обсязі  безкоштовних досліджень в ПЛР на виявлення  вірусу SARS CoV-2, (з діагностичною метою, за епідемічними показами та ін. тестування, визначені Міністерством охорони здоров’я), які проводились до цього часу.

 

У разі виникнення загальних питань радимо звернутись на гарячу лінію ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України» 095 142 54 98.

У разі виникнення питань що стосуються можливості пройти обстеження на конкретну дату та готовності результату дослідження радимо звертатись за телефоном лабораторії (0542) 25-11-45.

 

 

Нагадуємо, що для безпечного перебування на території та в приміщеннях ДУ «Сумський ОЛЦ МОЗ України» з метою мінімізації ризику інфікування необхідно використовувати засоби індивідуального захисту органів дихання (в тому числі виготовлені самостійно), які прикривають рот та ніс та дотримуватись фізичної дистанції в 1,5 – 2 метри один до одного (у разі утворення черги)!