Рекомендації для батьків, які відправляють дитину до оздоровчого табору.

Рекомендації для батьків, які відправляють дитину

 до оздоровчого табору.

 

         Наближається літній оздоровчий сезон. Багато батьків відправляють своїх дітей до оздоровчих таборів. Що необхідно взяти з собою дитині? Батькам, що відправляють дитину до оздоровчого табору з цілодобовим перебуванням, необхідно в першу чергу, допомогти дитині зібрати речі – наявність відповідних змінній погоді одежі та взуття, що допоможе зберегти здоров'я дитини.

         В путівках, як правило, рекомендується наступний стандартний набір:

         Велика спортивна сумка або рюкзак, щоб в руках не було великої кількості сумочок або пакетів і дитина могла самостійно транспортувати свої речі.

Для збереження здоров'я особисті речі повинні бути комфортними, переважно з натуральних матеріалів (бавовна) або з віскози:

- відкриті футболки і сарафани, шорти або брюки (штани) для повсякденного носіння (2-3 комплекти), сорочки (футболки) з довгими рукавами (1-2 комплекти);

- купальник (плавки);

- спортивний костюм і закрите спортивне взуття;

- 5- 6 пар панчіх;

-  натільна білизна (труси, майки) з розрахунку зміни їх протягом 2-3 днів; зручне взуття (2 пари для повсякденного носіння і взуття для пляжу);

- піжама або нічна сорочка;

- 2-3 светра теплих (кофти), джинси;

- нарядна одежа для вечорів відпочинку, дискотек;

- куртка (вітровка) на випадок холодної погоди або дощу;

- Літній головний убір;

Не слід забувати і  про предмети особистої гігієни, а тому з собою слід взяти:

- зубну щітку і пасту, мило туалетне та господарське;

- щітку для волосся, ножиці для нігтів;

- велике банне полотенце для душа, для дівчаток косметичні засоби для догляду за шкірою та тілом, гігієнічні приналежності;

- також бажано мати засоби захисту від комарів.

Слід перевірити, щоб дитина не взяла з собою те, що може помішати або принести шкоду його здоров'ю і здоров'ю оточуючих людей (свічка, сірники, та бачні вироби, наркотики, спиртні напої, ножик).

Дуже важливо, щоб дитина не привезла з собою до оздоровчого табору інфекцію, або в неї не погіршилось здоров'я. Тому перед відправкою до оздоровчого табору слід звернутись до територіального органу охорони здоров'я (як правило це дитяча поліклініка, де під медичним наглядом знаходиться ваша дитина) для отримання медичної довідки про стан здоров'я. Якщо  у дитини є ті або  інші відхилення  в стані здоров'я, слід щоб були запропоновані рекомендації лікаря щодо обмежень заняттями  фізкультурою та спортом, закалюванню або яким повинно бути харчування.

Слід знати, що діти з гострими соматичними захворюваннями, шкіряними заразними і іншими інфекційними захворюваннями, педикульозом не можуть бути зараховані до оздоровчого табору.

Діти отримують в оздоровчому таборі повноцінне різнобічне харчування, яке відповідає їх фізіологічним потребам з урахуванням віку. Для організації питного режиму використовується вода промислового виробництва (бутильована) або кип’ячена. Тому не слід давати з собою (і возити) харчові продукти, особливо швидкопсувні. В крайньому разі можна дозволити взяти з собою печиво, цукерки, сік в мілкій розфасовці в тетропакетах, 1-2 літри бутильованої води (а не солодкого газованого напою) в дорогу.

До від’їзду дитини до оздоровчого табору слід провести з нею бесіду щодо дотримання правил безпечної поведінки.

Слід роз’яснити дитині, що в оздоровчому таборі категорично заборонено куріння, вживання спиртних напоїв, споживання наркотиків.

Дітям заборонено самовільно покидати територію табору.

При появі ознак поганого самопочуття, укусу кліщів, потертості ніг, або перших ознак отруєння (нудота або пронос, біль в животі)  - слід зразу ж звернутись за допомогою до медичного працівника.

Перебування в оздоровчому таборі передбачає регулярні фізичні навантаження, участь дитини в різних спортивних змаганнях. І якщо дитина не буде брати участь  в заходах, вона може очутитись в психологічній ізоляції, поза колективом, що без сумніву відобразиться на його психологічному стані.

 

При відвідуванні екскурсій не слід купувати сумнівної якості  харчові продукти, наприклад, пиріжки з м’ясом або творогом на вулиці у жару, солодкі газовані напої.