Ще раз про бореліоз.

Ще раз про бореліоз.

 

На сьогоднішній день хвороба іксодовий кліщовий Лайм – бореліоз відома не лише медичним працівникам, але й багатьом людям, яким особисто чи через родичів, знайомих довелося з нею зіткнутися. Заразитися бореліозом може кожен - він однаково вражає людей різної статі і віку. Хвороба передається через слину переносників (іксодові кліщі) при їх присмоктуванні до тіла людини.

На Сумщині спостерігається тенденція до зростання захворюваності на хворобу Лайма. Якщо у 2002 році було зареєстровано 4 випадки захворювання, то у 2017 році – 193.

За 9 місяців поточного року на бореліоз захворіло 209 осіб. За цей період до лікувально-профілактичних закладів області за медичною допомогою з приводу присмоктування кліщів звернулося понад 1000 осіб; та слід зауважити, що певна кількість людей видаляє кліщів самостійно і до медичного закладу за консультацією до лікаря-інфекціоніста не звертається.

Для кліщового бореліозу характерна весняно-літня сезонність зараження, зумовлена найвищою активністю іксодових кліщів у цей період, але тепла осіння пора продовжує активність кліщів і до жовтня місяця. Тому, проводячи на природі останні сонячні дні „бабиного літа”, не слід забувати про заходи індивідуального захисту від кліщів. При укусі кліщем слід звернутися до лікаря-інфекціоніста, а для зняття кліща з тіла людини - до травматолога чи хірурга!

        

При використанні інформативних даних посилатися на ДУ „Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України”.