Сьома щорічна регіональна конференція з питань інституційної розбудови

Сьома щорічна регіональна конференція

з питань інституційної розбудови

 

7 – 8 листопада 2013 року у Національному агентстві України зпитань державної служби проходилаСьома щорічна регіональна конференція з питань інституційної розбудови. Конференція відбувалася в рамках ініціативи Європейського Союзу «Східне партнерство».

Проведення конференції об'єднує представників країн ініціативи ЄС «Східне партнерство» (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова та Україна) та дає можливість поділитися досвідом та кращими практиками проведення інституційних реформ та модернізації державної служби в умовах європейської інтеграції.

Протягом першого дня конференції учасники ознайомилися із новими процедурами Європейської Комісії щодо використання інструментів інституційної розбудови, поділилися досвідом щодо впровадження інструментів Twinning і TAIEX, програм CIB та SIGMA, обговорили кращі практики проведення реформ у сфері державної служби в країнах ініціативи ЄС «Східне партнерство» та ознайомилися з досвідом країн-членів ЄС у цій сфері.

У ході другого дня щорічної конференції було презентовано кращі практики реалізації проектів Twinning в Україні, а також обговорено питання щодо підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців у сфері європейської інтеграції.

У цьогорічній конференції взяли участь міжнародні партнери: представники Європейської Комісії; Надзвичайні і повноважні посли Бельгії та Фінляндії в Україні; експерти програми Sigma; посадовці Представництв ЄС в країнах ініціативи ЄС «Східне партнерство» та країн-членів ЄС; представники країн ініціативи ЄС «Східне партнерство», у тому числі Голова Ради державної служби Республіки Вірменія, координатори програм СІВ та інструментів Twinning і ТАІЕХ; постійні радники проектів Twinning, представники з ОБСЄ, НАТО, Ради Європи, ADETEF, ОЧЕС, представники центральних та місцевих органів державної влади України, іноземні експерти, науковці та громадськість.

Важливим здобутком щорічних конференцій є розвиток співпраці між країнами ініціативи ЄС «Східне партнерство» та зміцнення мережі державних службовців з метою обміну новими знаннями та досвідом проведення реформи державної служби та інституційної розбудови, покращення співпраці між державними органами, які виступають бенефіціарами проектів Twinning, та їх партнерами з країн-членів Європейського Союзу.

За результатами роботи пленарних сесій учасники конференції надали пропозиції щодо продовження комплексного посилення інституційної спроможності державних органів влади країн ініціативи ЄС «Східне партнерство» за допомогою інструментів Twinning і TAIEX та шляхом ефективного впровадження програм CIB і SIGMA та ухвалили відповідну резолюцію.