Захворюваність на гострі кишкові інфекції в області носить спорадичний характер.

Захворюваність на гострі кишкові інфекції в області носить спорадичний характер.

 

 

На тижні, що минає ( з 1 по 7 травня поточного року ) в містах та районах області спалахів та групових захворювань гострих кишкових інфекцій ( ГКІ ), в т.ч. пов’язаних з перебуванням в організованих колективах, та  з харчуванням в громадських закладах не зареєстровано.

Всього  зареєстровано 63 випадки,  з яких дитяче  населення  віком 0-17 років  становить 40 або  63,5%, доросле – відповідно - 23 ( 36,5% ).

Серед захворілих дітей  до 6 років понад 62% - такі, що не відвідують організовані колективи, що відповідає багаторічним тенденціям.

 Згідно вимог чинного законодавства причини та умови виникнення кожного випадку ГКІ у дітей з організованих колективів та дорослих, які задіяні у виготовленні та реалізації харчової продукції та готових страв ( декретовані контингенти ) розслідуваний спеціалістами територіальних підрозділів Головного управління Держсанепідслужби у Сумській областей) та вжиті профілактичні заходи згідно повноважень.

 

З метою забезпечення  контролю та своєчасного реагування в разі необхідності Держсанепідслужбою  області  протягом року здійснюється щотижневе оперативне стеження за станом захворюваності на ГКІ.