Пам'ятка для тих, хто від'їжджає за кордон

Пам'ятка для тих, хто від'їжджає за кордон

 

Лихоманка денге в Шрі-Ланка

 

За період з 1 січня по 7 липня 2017 р. зареєстровано  80 732 випадки лихоманки денге, 215 з яких закінчилися летально. Приблизно 43% випадків лихоманки денге було зареєстровано в Західній провінції, а районом, що найбільш торкнувся, з найбільшим числом зареєстрованих випадків захворювання став район Коломбо (18 186), за яким слідують Гампаха (12 121), Курунегала (4889), Калутара (4589), Баттікалоа (3946), Ратнапура (3898) і Канді (3853).

Цей спалах лихоманки денге відбувається в умовах сильних проливних дощів і повеней і в даний час зачіпає 15 з 25 районів Шрі-Ланки і близько 600 000 осіб.

 Лихоманка денге в  Кот-Д’Івуарі

6 травня 2017 р. зареєстровано  спалах лихоманки денге в Абіджане, столиці Кот-Д’Івуара. Станом на 11 липня 2017 р. було зареєстровано, в цілому, 623 передбачуваних випадків захворювання, два з яких закінчилися летально.

Більшість випадків зареєстрована в Абіджане. На район Кокоді Бінжервіль припало 78% випадків захворювання і 80% всіх підтверджених випадків.

З 27 червня по 4 липня 2017 р. було зареєстровано 37 нових випадків захворювання, а з 4 по 11 липня 2017 р. – 142 випадки.

Основними чинниками, сприяючими спалаху хвороби, є висока щільність місць розмноження комарів, недостатня інформованість відносно розмноження комарів і їх укусів в співтоваристві і сезон дощів, що продовжується.

Рекомендації ВООЗ:

Значним чинником ризику інфікування вірусом денге є близькість місць розмноження комарів до місць мешкання людей. Як міра захисту від комарів Aedes (основного переносника) рекомендується спати (особливо дітям раннього віку, хворим і літнім людям) під протимоскітними сітками, обробленими або не обробленими інсектицидом. У будинках і поряд з ними, використовувати такі бар'єрні засоби, як протимоскітні сітки, закриті двері і вікна, одяг з довгими рукавами і репеленти, аерозольні інсектициди для використання у середині приміщень, протимоскітні  спіралі та інші.

 Холера в Кенії

З початку 2017 р. в Кенії спостерігається зростання числа випадків холери. Перший спалах холери, зареєстрований в 2017 р., стався в окрузі Тана Рівер. Друга хвиля спалахів холери почалася в окрузі Гарісса, а пізніше була зареєстрована ще в дев'яти округах, таких як Найробі, Муранга, Віхига, Момбаса, Туркана, Керічо, Накуру, К’ямбу і Нарок. Спалах хвороби протікає серед загального населення і в таборах для біженців.

В даний час спалах хвороби активно протікає в двох округах – Гаріссе і Найробі. З 1 січня 2017 р. по 17 липня 2017 р. зареєстровано, в цілому, 1216 передбачуваних випадків захворювання, 14 з яких закінчилися  летально.

Рекомендації ВООЗ.

Виконанню належних правил гігієни, таких як миття рук з милом, використання антисептиків для обробки  рук, безпечне приготування і зберігання харчових продуктів

  Інфікування людей вірусом пташиного грипу A(H7N9) в Китаї

 11, 14 і 21 липня 2017 р. Національна комісія охорони здоров'я і планування сім'ї Китаю  сповістила ВООЗ про три окремі лабораторно підтверджені випадки інфікування людей вірусом пташиного грипу  в Китаї (11 липня 2017р. – в Синьцзянє; 14 липня 2017р. – в провінції  Юньнань; 21 липня 2017р. – в провінції Цзянсу).

Рекомендації ВООЗ.

 

ВООЗ рекомендує особам, що здійснюють поїздки в країни з відомими спалахами пташиного грипу, не відвідувати птахівницькі господарства, не контактувати з тваринами на ринках живої птиці, не заходити в місця, де може вироблятися забій свійської птиці, і не мати контактів з якими-небудь поверхнями, які виглядають забрудненими послідом свійських птиць або інших тварин. Особам, що здійснюють поїздки, також слід часто мити руки водою з милом, слід дотримувати правила  безпеки харчових продуктів і належну гігієну харчових продуктів.