Пам'ятка для тих, хто від'їжджає за кордон

Пам'ятка для тих, хто від'їжджає за кордон

 

Лихоманка Денге (Таїланд)

 

З початку 2019 року в центральних і південних районах Таїланду було зареєстровано понад 30 тисяч випадків захворювання лихоманкою  Денге серед людей. 21 тисяча з цього числа припали на останні два тижні. 90 випадків захворювання закінчилися летальним результатом. Зростання захворюваності пов'язане з початком сезону мусонів і сильної спеки.

Що необхідно знати туристу.

Лихоманка Денге  - гостра вірусна хвороба, що протікає з лихоманкою, інтоксикацією, болем у м'язах і суглобах, висипом, лімфаденопатією (збільшення лімфатичних вузлів), лейкопенією. Деякі варіанти Денге протікають з геморагічним синдромом.

Джерело інфекції: хвора людина, мавпи і, можливо, кажани. 

Передача інфекції  від людини здійснюється комарами Aedes aegypti, від мавп - A. albopictus. Комар A. aegypti стає заразним через 8-12 днів після харчування кров'ю хворої людини. Комар залишається інфікованим до 3 місяців і більше. 

Симптоми: інкубаційний період триває від 3 до 15 днів (частіше 5-7 днів). Захворювання у більшості випадків починається раптово. Лише у окремих хворих за 6-10 год відзначаються різко виражені продромальні явища у вигляді розбитості і головного болю. Зазвичай, серед повного здоров'яз'являється озноб, біль в спині, крижах, хребті, суглобах (особливо колінних). Лихоманка спостерігається у всіх хворих, температура тіла швидко підвищується до 39-40 ° С. Відзначаються різка  адинамія, відсутність апетиту, нудота, запаморочення, безсоння; у більшості хворих - гіперемія і пастозність обличчя, ін'єкція судин склер, гіперемія зіву. 

За клінічним перебігом розрізняють гарячкову форму Денге (класичну) і геморагічну лихоманку Денге.

Профілактика. З метою профілактики інфекційних та паразитарних захворювань необхідно дотримуватися запобіжних заходів  для захисту від укусів комах - носити одяг, який максимально закриває частини тіла, застосовувати засоби, що відлякують і знищують комах (репеленти та інсектициди), у приміщенні обов’язково повинні бути москітні сітки на дверях та вікнах.

 Після повернення з країни перебування і у разі погіршення стану здоров'я, слід звернутися до лікаря.