Ентеровірусна інфекція

Ентеровірусна інфекція

            Ентеровірусна інфекція – гостре  інфекційне захворювання, яке визивається   політропними ентеровірусами та протікає з різноманітними клінічними проявами.

Ентеровірусна інфекція реєструється у вигляді поодиноких випадків, або епідемічних спалахів і охоплює усі контингенти  та країни світу. Хворіють люди усіх вікових груп, але  найбільш сприятливими до цієї інфекції є діти  у віці від 3 до 6 років.

 Існує  близько 70 типів збудників,  які дуже стійкі у зовнішньому середовищі та можуть протягом  декількох місяців зберігатись у   воді  поверхневих водоймищах та вологому грунті, предметах побуту, продуктах харчування. У замороженому вигляді зберігаються  багато місяців, у холодильнику – декілька тижнів. Проте збудник швидко гине при кипятінні, термічній обробці.

Механізм передачі – фекально-оральний та аерозольний. Шляхи передачі – харчовий, повітряно-крапельний та контактно-побутовий.

            Джерелом інфекції  є тільки хвора людина, яка виділяє ентеровірус  з носоглотки та з калом, або здоровий вірусоносій у якого відсутні клінічні прояви.

            Клінічні симптоми ентеровірусної інфекції дуже різноманітні та можуть протікати у вигляді серозного менінгіту, ангіни, респіраторної вірусної інфекції та кишкової інфекції. Серозні менінгіти є найтажчою формою хвороби. Захворювання завжди починається гостро:  підвищується  тенмператури тіла до  39 градусів,появляється головний    біль, блювота, біль у животі,біль у горлі, нежить, можливі судоми.

            З метою попередження виникнення ентеровірусних інфекцій необхідно дотримуватись простих профілактичних правил:

 * Обов’язково мити руки з милом після відвідування туалету, прогулянок, перед вживанням їжі;

* При використанні овочів і фруктів ретельно мити під проточною водою та обдавати кипятком;

* Пити бутильовану або кип’ячену( водопровідну, з криниць) воду. Не вживати воду  з неперевірених джерел;

* При споживанні напоїв у закладах громадського харчування, торговельних точках  використовувати одноразові стаканчики;

* Користуватись індивідуальним посудом;

* Необхідно купатися тільки  у дозволених місцях і  не купатися  у місцях несанкціонованих пляжів, в непроточних водоймах та не заковтувати воду під час купання;

* Уникати контактів з особами, які мають ознаки інфекційного захворювання, перебування у місцях масового скучення людей та у громадському транспорті;

* При кашлі та чиханні прикривати ніс і рот одноразовими серветками;

* Не слід допускати дітей у  дитячий дошкільний заклад, школу з проявами інфекційного захворювання;

* При виявленні хворих в організованих колективах рекомендовано  проводити вологе  прибирання приміщень 2  рази на день з використанням дезінфекційних засобів;

* Своєчасно звертатися за медичною допомогою при появі перших ознак інфекційного захворювання, не займатися самолікуванням.