Головне управління Держсанепідслужби у Сумській області повідомляє, що станом на 31.07.2015 року в області на гострі кишкові інфекції захворіло 76 осіб

Головне управління Держсанепідслужби у Сумській області повідомляє, що  станом на 31.07.2015 року в області на гострі кишкові інфекції захворіло 76 осіб, що у 1,4 рази перевищує кількість захворілих попереднього тижня. Зростання відбулося за рахунок дитячого населення, серед якого кількість захворілих  зросла у 2,3 рази.

У віковій структурі захворілих - 37 - дорослих осіб, 39 – дітей віком 0-17 років, в т.ч. 4 дитини, які відвідують організовані колективи. В результаті епідеміологічного розслідування встановлено, що захворювання дітей з перебуванням у дитячих закладах не пов’язані.

Держсанепідслужбою області було своєчасно проведено повний комплекс протиепідемічних та профілактичних заходів щодо локалізації та ліквідації осередку групового захворювання сальмонельозом, який пов’язаний з одним з закладів громадського харчування м Конотоп, що дало змогу не допустити розповсюдження захворювання за межі осередку. Завдяки цьому кількість постраждалих осіб не збільшилася і становить 8, в т. ч. 1 дитина.

Групове захворювання  спричинили наявні ряд порушень санітарного законодавства у закладі громадського харчування, виявлені спеціалістами Держсанепідслужби у результаті проведення епідеміологічного розслідування. Наразі триває кримінальне провадження за ст.325 ч. 1 Кримінального кодексу - порушення санітарних правил і норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань