Головне управління Держсанепідслужби у Сумській області повідомляє, що на поточному тижні продовжується незначне зростання показника захворюваності населення області на грип та ГРВІ.

Головне управління Держсанепідслужби у Сумській області повідомляє, що на поточному тижні  продовжується незначне  зростання показника захворюваності населення області на грип та ГРВІ. 

Проте, темп його зростання порівняно з попереднім тижнем становить лише 6% проти 26%.

За звітний тиждень (з 2.03. по 08.03.2015 року)  в області на ГРВІ захворіло 7723 особи,  що на 470 більше, ніж попереднього тижня.  Показник захворюваності на 10 тисяч населення  становить 72,46, що на 17,22% нижче порогового рівня (87,53).

Пороговий рівень захворюваності по області  станом на 05.03.2015 року не перевищено.  Майже досягнув порогового рівня показник захворюваності по м. Суми, перевищення зареєстроване у Недригайлівському, Краснопільському та Лебединському районах.

Протягом тижня було госпіталізовано 433 особи (5,3%), 288 з яких  – діти, в т.ч.  хворих з тяжким перебігом ГРВІ, ускладнених пневмонією – 27,  з грипоподібними захворюваннями - 100.

 Завдяки введенню обмежувальних протиепідемічних заходів, що запроваджувались  у навчально-виховних закладах деяких районів області протягом 2-х тижнів, захворюваність серед дітей дещо стабілізувалась: всього захворіло  4862, в т.ч.  школярів - 2717осіб.   

У населених пунктах, де реєструється підвищений рівень  захворюваності у  навчально-виховних закладах з метою недопущення ускладнення епідемічної ситуації продовжено обмежувальні заходи згідно розпоряджень відділів управління освіти і науки облдержадміністрації  продовжують запроваджуватись протиепідемічні обмежувальні заходи.  Так, повністю призупинено навчальний процес терміном до 06.03.15 р. у 7 навчально-виховних закладах, у т.ч. 2-у  Ямпільському та по 3 – у Краснопільському, Недригайлівському і Шосткинському районах і частково  (у окремих класах)   -  у 6 закладах, в т.ч. по 2- у м. Суми та Охтирському районі  та  1 – Тростянецького та Краснопільського  районів. 

Із досліджуваного матеріалу від хворих вірусологічною лабораторією ДУ «Сумський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» серед збудників грипу  а ГРВІ, що циркулюють на території області були ідентифіковані аденовіруси, віруси  респіраторно-синцитіальної інфекції та грипу типу А (H3N2) та  типу В. 

 

В області проти грипу з числа контингентів підвищеного епідемічного та медичного ризику  щеплено 3006 осіб. Щеплення, насамперед, проведені працівникам та підопічним інтернатів для дітей та дорослих ( 83,3%),  медичному персоналу лікувально-профілактичних закладів (30,9%) та ін.  Вакцина на  89,6%  придбана за кошти місцевих бюджетів.