Завідувач лабораторії ОНІ: Купрієнко Ірина Вікторівна

 Лабораторія особливо небезпечних інфекцій  (ОНІ) відділу дослідження біологічних факторів ДУ «Сумський обласний лабораторний центр  Міністерства охорони здоров'я України»

Лабораторія особливо небезпечних інфекцій

 

відділу дослідження біологічних факторів

 

 

Завідувачка лабораторії ОНІ: 

 

Купрієнко Ірина Вікторівна

 

Контактний телефон : (0542) 25-11-45

 

Лабораторія особливо небезпечних інфекцій  (ОНІ) відділу дослідження біологічних факторів ДУ «Сумський обласний лабораторний центр  Міністерства охорони здоров'я України» атестована на право проведення вимірювань, досліджень у сфері поширення державного метрологічного нагляду відповідно "Правил уповноваження та атестації у державній метрологічній системі”, затверджених наказом Держспоживстандарту України 29.03.2005р. № 71, в наявності свідоцтво про атестацію Державного підприємства «Сумський регіональний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» № РУ-0116/18 з терміном дії до 04.04.2023 року.

 Центральною режимною комісією МОЗ України лабораторії ОНІ видано дозвіл  (№272-13) на роботу із збудниками II групи патогенності  терміном до 29.12.2016 року, який дає право на роботу із збудниками сибірки, туляремії, лептоспірозів, кишкового ієрсиніозу, псевдотуберкульозу, холери та іншими збудниками особливо небезпечних інфекцій бактеріальної етіології з використанням бактеріологічних, серологічних та біологічних методів досліджень.               Лабораторія ОНІ  забезпечує лабораторний контроль за наявністю збудників особливо небезпечних інфекцій в об’єктах зовнішнього середовища,  серед хворих з відповідною клінічною картиною.

 Зокрема, в  лабораторії виконуються дослідження проб води  з відкритих водоймищ,  мишовидних гризунів, кліщів, пелеток та гнізд птиць, соломи та інш.  на наявність збудників природновогнищевих  інфекцій.

 Завдяки проведеним протягом останніх десятиліть лабораторним дослідженням на території області виявлені  природні  вогнища туляремії (158), лептоспірозу (113), кишкового ієрсиніозу (95), псевдотуберкульозу (23) тощо.

  Щороку в лабораторії  проводяться вибіркові дослідження проб грунту на наявність збудника сибірки з місць захоронень худоби зі стаціонарно неблагополучних пунктів з сибірської виразки, яких на території Сумщини налічується понад 500.

      Збудники сибірки з грунту виділялись з худобомогильників  у Роменському та Кролевецькому районах у 2001 та 2002 роках.

 Зважаючи на інтенсивні міжнародні зв’язки, міграційні процеси з країн, де постійно реєструються випадки карантинних інфекцій, в т.ч. холери, та в зв’язку з ймовірністю завезення на територію області  таких  інфекцій  (востаннє випадок завезення холери в області зареєстровано у 2007 році), в літній період забезпечується дослідження проб води з відкритих водоймищ в місцях масового організованого рекреаційного водокористування  на наявність збудника холери.

      З числа діагностичних  в лабораторії виконують дослідження матеріалу від хворих з підозрою на захворювання туляремією, лептоспірозом, кишковим ієрсиніозом, псевдотуберкульозом, бруцельозом, сибіркою, лістеріозом, холерою та інш.