Пам'ятка для тих, хто від'їжджає до Африканського континенту Гарячка Ебола

Пам'ятка для тих, хто від'їжджає

до Африканського континенту

Гарячка Ебола

 

 У Демократичній Республіці Конго триває спалах гарячки Ебола. Із початку спалаху 11 травня 2018 року станом на 2 січня 2019 року було зареєстровано 608 випадків захворювання на гарячку Ебола (560 підтверджених, 48 ймовірних), у тому числі 368 смертей (320 підтверджених та 48 можливих випадків).

Якщо ви вирушаєте до регіону, де раніше було зафіксовано спалахи недуги, обов’язково дотримуйтеся правил гігієни, уникайте контактів з кров’ю та будь-якими людськими виділеннями, а також виділеннями приматів.

Країни, у яких було зафіксовано спалахи гарячки Ебола: Гана, Гвінея, Демократична Республіка Конго, Ліберія, Малі, Нігерія, Сенегал, Сьєрра-Леоне.

 

 

Що необхідно знати туристу.

 

Хвороба, спричинена вірусом Ебола, — гостре інфекційне захворювання із вираженим геморагічним синдромом у тяжкій формі, що часто має летальні наслідки.

Зараження відбувається парентеральним і контактно-побутовим шляхами при тісному і тривалому контакті з хворими (напр. при догляді) через потрапляння рідин з організму хворого на ушкоджену шкіру чи слизові оболонки.

Вірус передається людям від диких тварин (мавпи, кажани, антилопи тощо) і поширюється серед людей — від людини до людини.

Поширення гарячки Ебола від людини до людини відбувається через пошкоджені шкірні покриви або слизову оболонку з кров’ю, виділеннями чи іншими рідинами організму інфікованих людей, а також через контакт із поверхнями і матеріалами (наприклад, постільними речами, одягом), що забруднені такими рідинами.

Частіше за інших  ризикують інфікуватися медичні працівники, члени сім’ї та оточення хворого, люди, які безпосередньо контактують із тілами під час поховальних ритуалів.

Профілактика

Захист від зараження гарячкою Ебола полягає в попередженні інфікування, включає такі заходи як:

миття рук,

попередження контактів із рідинами людей з підтвердженою гарячкою Ебола чи підозрою на неї,

при догляді за хворими слід використовувати рукавички та засоби індивідуального захисту,

після відвідування хворого та догляді за ним необхідно регулярно мити руки,

використання знезаражених медичних інструментів,

контакт з тваринами лише із використанням захисного одягу,

теплова обробка продуктів тваринництва ,

уникнення сексу з людьми, що одужали від гарячки Ебола, як мінімум протягом трьох місяців після виникнення симптомів захворювання та уникнення будь-яких контактів з фізіологічними рідинами.

 

(за даними  ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України»)