Шкода куріння. Те, що повинен знати кожен.

Корисні поради для населення

 

Шкода куріння. Те, що повинен знати кожен.

(тему опрацював Мороз О. В.)

 

Всі знають, що куріння - це шкідливо, що це погано. Але мало хто з нас, звичайних обивателів повною мірою усвідомлює шкоду, що наноситься курінням. Кожен повинен зрозуміти, наскільки небезпечно і шкідливо куріння в порівнянні з іншими причинами захворюваності та смертності. Куріння призводить до розвитку трьох основних захворювань, які призводять до смертельного результату, таких як рак легенів, коронарна хвороба, хронічний бронхіт і емфізема.

За статистикою, в тих країнах, де паління є масовою шкідливою звичкою, тютюн стає причиною смерті в 90% випадках раку легенів, в 75% випадках від бронхіту та емфіземи, в 25% випадках від хвороб серця.

Часто курці виправдовують своє куріння, кажучи, наприклад, "мій дідусь викурював дві пачки в день і прожив майже сто років”, або "все одно помирати, яка різниця від чого". Проте, від куріння дійсно вмирають, і вмирають також часто як від інших причин смертності.

Куріння надає шкоду на наші легені і дихальні шляхи. У дихальних шляхах розвивається кашель, часто починає виділятися харкотиння. Відбувається запалення і звуження малих дихальних шляхів. Шкідливу дію на вії епітелію завдає дим, він ускладнює нормальне їх функціонування. У курців розвивається хронічний бронхіт, порушуються процеси виділення слизу.

У легенях завзятих курців підвищується вміст запалених клітин, часто відбуваються напади астми, вона переходить в більш важку форму. Також з'являється схильність до частих респіраторних захворювань.

У людини, яка викурила тільки що сигарету, підвищується кров'яний тиск, збільшується частота серцевих скорочень. Відзначимо також, що дим від сигарет викликає звуження периферичних артерій, розвивається стан, який призводить до утворення тромбів, підвищується фібриноген в плазмі і в'язкість крові, період життя тромбоцитів і час згортання крові значно скорочується.

В організмі людини, яка палить також скорочується кількість гемоглобіну, здатного доставляти кисень, окис вуглецю який міститься в тютюновому диму зв’язує гемоглобін, що призводить до кисневого голодання тканин організму.

У курців також буває підвищено загальний вміст холестерину в крові, посилюється ризик розвитку атеросклерозу і настання ранньої смерті. Зазначимо, що підвищення ризику розвитку атеросклерозу призводить до ризику омертвіння тканини і також до ампутації кінцівки. Підвищення холестерину внаслідок куріння також може привести до розвитку коронарної хвороби і хвороби серцево-судинної системи.

Дуже важкої шкоди завдає куряща вагітна жінка собі, а також майбутній дитині. Вона піддає себе ризику викидня або народження мертвої дитини, а також народженню дитини з маленькою масою тіла.

Серед курців також зустрічаються такі хвороби, як виразка шлунка, дванадцятипалої кишки. Причому у курців з такими хворобами ризик летального результату набагато вище, ніж у некурящої людини. Відзначимо також, що у курців такі виразки погано піддаються лікуванню.

 

Тютюновий дим дуже токсичний. До його складу входять водень, метан, ціаністий водень, окис вуглецю, які завдають великої шкоди нашому організму. За статистикою від споживання тютюну в світі кожні десять секунд помирає людина, а щорічно тютюн забирає життя близько трьох мільйонів чоловік.