ПАМ'ЯТКА «Увага! Кліщі»

ПАМ'ЯТКА

«Увага! Кліщі»

З настанням теплих днів люди прямують до лісу, на дачі. На жаль, в цей час зростає активність кліщів і може затьмарити радість відпочинку на природі.

 

Іксодові кліщі - переносники таких захворювань : хвороба Лайма, кліщовий енцефаліт, лихоманка КУ і туляремія та інші.

 

У Сумській області активність кліщів зростає в кінці квітня. Вони дуже люблять вологу і тепло, не переносять сонце і засуху. Улюблені місця  - лісові стежки й узбіччя доріг , чагарники, травостійКліщі за одяг людей, що проходять (або тварин). Харчуються кров'ю дрібних гризунів, великих ссавців і людини. Кліщі можуть присмоктуватися на покриту волосяним покривом область голови, вуха, ліктьові і колінні суглоби, руки і ноги. Укус цих комах практично невідчутний. Неприємне відчуття виникає через декілька годин або діб після укусу: починається свербіж, подразнення, а нерідко і запалення шкіри. Розмір кліща, який насмоктався крові, зростає у декілька разів.

 

Якщо вдалося вчасно помітити кліща, потрібно видалити його.

 

- Кліща необхідно видалити не торкаючись руками, а якщо торкнулися, вимийте руки ;

- Не змащуйте кліща олією та іншми олійними речовинами !

а) пінцетом; вхопити якомога ближче до шкіри і повільно похитуючи витягнути;

б) накинути петлю з товстої нитки, затягнути і повільно видалити кліща;

в) використовуються рукавички і целофанову обгортку (при відсутності пінцета і товстої нитки).

-Місце укусу обробити йодом (спиртом, одеколоном або іншим дезінфікуючою речовиною).

-При можливості звернутися в найближчий травмпункт (мед. пункт, поліклініку) для кваліфаційної допомоги видалення кліща.

 

Якщо вас вкусив кліщ, обовʼязково зверніться в медичний заклад до лікаря-інфекціоніста!

На території Сумської області в останні роки почастішали випадки хвороби Лайма. В 2015 р. було зареєстровано 15 випадків хвороби Лайма ( для порівняння в 2014р. – 3 випадки).

Зовнішні прояви хвороби Лайма : можливі загальні нездужання, підвищення температури тіла до 38оС, головний біль, нудота, загальна слабкість, відчуття стягування і порушення чутливості в області укусу кліща, біль у суглобах, на місці укусу кліща з'являється набряк, почервоніння, еритема, оточена валиком.

 

 

Щоб вберегтися від укусів кліща необхідно:

- вирушаючи на природу, подбати про герметичний одяг, тобто надіти головний убір, затягнути рукави, заправити сорочку в штани, штани в шкарпетки;

- використовувати відлякуючі засоби (репеленти);

- через 1 - 2 години перебуваючи в природному середовищі робити огляд поверхні тіла, так як кліщі присмоктуються не відразу;

 

- прийшовши додому, ретельно огляньте одяг, квіти та інші речі, принесені з лісу чи луків.