РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ МАНДРІВНИКІВ. Як уникнути ризику інфекції при подорожах.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ МАНДРІВНИКІВ.

Як уникнути ризику інфекції при подорожах.

Ключовими чинниками, що визначають ступінь ризику подорожі для мандрівника є:

     -    місце подорожі;

     -    тривалість подорожі;

     -    побутові умови подорожі і гігієна харчування.

     Подорожі в місця з високим рівнем гігієни і санітарії, медичної допомоги та якістю води не становлять серйозної загрози для здоров‘я мандрівника за умови відсутності в анамнезі будь-яких хронічних захворювань. Та навпаки, подорожі в регіони, де погані побутові умови, низький рівень санітарії і гігієни, відсутність медичного обслуговування і недоступність чистої питної води можуть представляти серйозний ризик для здоров‘я. Це стосується, наприклад, персоналу служб надзвичайних ситуацій, компаній, що освоюють нові території, та туристів, які подорожують у віддалені місця. У подібних випадках прийняття відповідних превентивних заходів обов‘язкове для того щоб уникнути ризику розвитку захворювання.

     Важливе значення відносно стійкості до інфекцій має тривалість подорожі, поведінка і спосіб життя мандрівника. В залежності від цього приймається рішення відносно вакцинації або проведення протималярійної профілактики. Тривалість подорожі також пов‘язана із такими факторами ризику як: суттєві температурні коливання і зміна вологості повітря, тривалість атмосферних опадів.

  Умовиподорожі. Під час ділової подорожі із зупинкою у комфортабельному готелі або бізнес-центрі із високим рівнем обслуговування або добре організованій подорожі фактор ризику значно нижче, ніж під час подорожі у віддаленні дикі місця, незалежно від того з якою метою ви подорожуєте – діловою або розважальною. Однак, не варто нехтувати таким фактором як поведінка туриста: наприклад, вечірні прогулянки в зоні розповсюдження малярії без прийняття відповідних запобіжних заходів можуть стати причиною інфікування малярією. Особливо небезпечні контакти з комахами, гризунами або іншими тваринами, забрудненою їжею і водою. В сукупності з відсутністю відповідної медичної допомоги це може зробити подорож у віддалені місця вкрай небезпечними.

        Залежно від регіону, куди Ви збираєтесь подорожувати та інших обставин, може бути рекомендована вакцинація.