Про попередження виникнення водно - нітратної метгемоглобінемії у дітей

Про попередження виникнення водно - нітратної  метгемоглобінемії у дітей

            На виконання окремого доручення заступника Міністра охорониздоровя України з питань європейської інтеграції від 21.02.2017 року №16 щодо здійснення діяльності, спрямованої на запобігання захворюваності населення та моніторингу за факторами середовища життєдіяльності людини, щодо заходів стосовно попередження виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей. Фахівцями Сумського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров'я провели аналіз роботи відокремлених структурних підрозділів за ІУ квартал 2017 року.

           

Результати лабораторних досліджень наведені в таблиці

           

 

Райони

Всього обстежено колодязів громадського користування

 

Кількість досліджених проб на санітарно – хімічні показники

всього

із них не відповідають санітарно-гігієнічним нормативам

Білопільський

10

10

4

Буринський

9

9

7

Глухівський

4

4

3

Конотопський

3

3

3

Краснопільський

12

8

2

Кролевецький

15

15

12

Лебединський

10

10

4

Сумський

35

35

28

Тростянецький

6

6

3

Ямпільський

2

2

2

Всього

106

102

68

 

            Протягом кварталу була обстежена вода у 106 колодязях громадського користування.

            З наведених даних видно, що на санітарно-хімічні показники досліджено 102 проби води, з них 68 проби (66,7%) не відповідають вимогам  санітарних правил.  Значна кількість таких колодязів знаходиться  в Буринському, Кролевецькому; Сумському; Тростянецькому  та Ямпільському районах.

            З 102 проб, що не відповідають вимогам санітарних норм, у 59 пробах виявлені перевищення концентрації  по вмісту нітратів.

 

            По всіх випадках, де вода не відповідала вимогам санітарних норм по вмісту нітратів на адресу голів сільських і селищних рад направлені листи – рекомендації по встановленню табличок, щодо заборони використання такої води в питних цілях.  Також запропоновано проводити роз’яснювальну роботу серед батьків, у яких є діти до 3-х років життя, стосовно заборони використання такої води та вживати воду лише гарантованої якості, якою є бутильована вода, що реалізується населенню у торгівельній мережі, або вода з централізованої водопровідної мережі.