Нормування температурного режиму в закладах освіти та моніторинг за дотриманням температурного режиму в закладах освіти, охорони здоров’я соціальної сфери, підприємствах, установах та організаціях області

Нормування температурного режиму в закладах освіти та моніторинг за дотриманням температурного режиму в закладах освіти, охорони здоров’я соціальної сфери, підприємствах, установах та організаціях  області

 

В загальноосвітніх школах, професійно-технічних навчальних закладах та вищих навчальних закладах І-ІІ рівня акредитації температурний режим повинен бути наступним: температура повітря в класах і кабінетах +17-20 град. C, в майстернях по обробці металу і дерева +16-18 град. C, в спортивному залі +15-17 C, в роздягальнях при спортивному залі +19-23 град. C, в актовому залі +17-20 C, в бібліотеці +16-18 град. C, в медичних кабінетах +21-23 град. C, в рекреаціях +16-18 град. C, в спальних приміщеннях +18-20 град. C; в умивальних +20-23 град. C; у вестибюлі, гардеробі +16-19 град. C; в туалетах +17-21 град. C; в душових не нижче +25 град. C (п. 5.5. ДСанПіН 5.5.2.008-01 «Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу»).

В дошкільних навчальних закладах оптимальною температурою у групових осередках є +19-23 град. С; у приміщеннях басейну +29-30 град. С; у залах для занять музикою та фізичною культурою +18-19 град. С; у теплих переходах - не менше +15 град. С. У приміщеннях, що займають кутове положення або знаходяться в торці будівлі дошкільного навчального закладу, температура повітря повинна бути не менше +21 град. С (р. 6 Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 № 234).

В школах-інтернатах в опалювальний період в житлових, навчальних приміщеннях і приміщеннях для дозвілля температура повітря повинна складати від +18- 22 град. С; у спортивному залі, залі ЛФК, приміщеннях для ритміки та хореографії, майстернях з обробки деревини й металу температура повітря повинна бути +15-18 град. С; в приміщеннях медичного блоку +21-23 град. С (п. 5.4. Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до улаштування, утримання і режиму спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів) для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, та навчально-реабілітаційних центрів», затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 20.02.2013 № 144).

 

За оперативними даними структурних підрозділів Держаної установи «Сумський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» з метою моніторингу за дотриманням температурного режиму в закладах освіти, охорони здоров’я соціальної сфери, підприємствах, установах та організаціях області протягом 02.02-08.02.2018 року було проведено 25 планових лабораторно-інструментальних обстежень об’єктів, в тому числі:

- 11 дошкільних навчальних закладів;

- 7 загальноосвітніх шкіл;

- 2 закладів інтернатного типу;

- 1 позашкільного закладу;

- 2 лікувально-профілактичних закладів;

- 2 підприємств (організацій, установ).

06.02.2018 в ході обстеження дошкільного навчального закладу «Берізка» смт. Липова Долина в спальному приміщенні молодшої групи № 2 (кутове розташування) була встановлена температура +18 град. С, що не відповідає санітарно-гігієнічним вимогам (у приміщеннях, що займають кутове положення або знаходяться в торці будівлі дошкільного навчального закладу, температура повітря повинна бути не менше +21 град. С).

Стосовно невідповідних результатів інструментальних досліджень Липоводолинським районним лабораторним відділенням Роменського міськрайонного відділу ДУ «Сумський ОЛЦ МОЗ України» були надіслані відповідні листи на адресу завідуючої Берізка» смт. Липова Долина, начальника відділу освіти Липоводолинської райдержадміністрації, голови Липоводолинської селищної ради та начальника Держпродспоживслужби в Липоводолинському районі для проведення відповідних заходів щодо приведення температури до відповідної.