Про грип та імунопрофілактику

                                  Про грип та імунопрофілактику

 

 

Грип – гостре вірусне інфекційне захворювання,  яке перебігає з підвищенням температури тіла до 39°С, явищами інтоксикації, ураженням верхніх дихальних шляхів та різноманітними ускладненнями з боку дихальної, серцево-судинної, ендокринної систем тощо.

Інфекція здатна до епідемічного та пандемічного розповсюдження, займає перше місце по смертності від вірусних інфекцій у світі.

         Джерелом інфекції є людина, хвора не лише на тяжкі, але й на легкі форми грипу: з початку розвитку катаральних явищ у дихальних шляхах починається виділення  збудника у зовнішнє середовище – злущені некротизовані епітеліальні клітини містять віруси грипу у великій   кількості  і під час чхання, кашлю, розмови хворого у крапельках аерозолю виділяються у повітря. Зараження грипом здорової людини відбувається при вдиханні інфікованого повітря. Також збудник може передаватись від  хворої до здорової людини через  руки, предмети догляду  тощо.

         Ізоляція хворих  не може бути надійним засобом захисту від  збудників  інфекції, оскільки хворий  стає  заразним  з кінця інкубаційного періоду  та  до моменту звернення за медичною допомогою. А хворі з легким перебігом взагалі переносять інфекцію «на ногах».

         Надійним засобом захисту від грипу  є імунізація. До складу  вакцин проти грипу  входять  штами, які ймовірно будуть циркулювати у новому епідсезоні:

- вірус, подібний  А/Michigan/45/2015(H1N1)pdm09; 

- вірус, подібний А/Singapore/INFIMH-16-0019/2016(H3N2) 

- вірус, подібний  B/Colorado/06/2017.

  Щеплення  краще виконати  у передепідемічному сезоні, для того, щоб до початку епідемії встиг сформуватись імунітет.

        На сьогодні в аптечній мережі  області з'явились  у продажу вакцини проти грипу.

З придбаною вакциною необхідно якнайшвидше  (не довше кількох годин) звернутись до сімейного або дільничного лікаря у поліклініку за місцем проживання. Разом із вакциною  необхідно також пред’явити  сертифікат на препарат та чек, в якому зазначено час продажу вакцини.

         Отримати щеплення проти грипу можна також і у недержавних медичних  закладах, приватних медичних кабінетах.