Ентомологічний моніторинг за 7 – 11.05.2018 р.

Ентомологічний моніторинг за 7 – 11.05.2018 р.

 

 Обстежено :

- урочище Баранівка ( СПЗ «Ровесник», ДОТ «Сонячний») ;

- урочище Дуровщина ;

- урочище Баси.

 

При проведенні ентомологічного моніторингу - іксодові кліщі виявлені  в лісному масиві урочище Баранівка (7,0 на прапоро/км та 1,6 на прапоро/км відповідно) .

В урочищі Дуровщина та Баси – іксодові кліщі не виявлені.

 

Звертаємо Вашу увагу, що в Сумський області реєструються випадки захворювання кліщовий бореліоз (хвороба Лайма). Тому, при відвідуванні лісних масивів, галявин та інших місць відпочинку, прохання дотримуватись правил особистої безпеки.

 

1. При відвідуванні місць, де можуть бути кліщі, рекомендується одягатися в світлий однотонний з довгими рукавами щільно прилягаючий до тіла одяг, щоб було легше помітити кліщів. Голову слід покривати головним убором.

2. Само- та взаємоогляди необхідно проводити під час прогулянки через кожні 2 години та ще раз вдома. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям.

3. Місце для привалів, нічного сну на природі необхідно звільнити від сухої трави, гілок, хмизу.

        4. Вдома слід одразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів.

 5.  Використовувати для захисту від кліщів репеленти які дозволені МОЗ України.

       6. Всім особам, що підпали під напад кліща, рекомендується проводити щоденно термометрію протягом двох тижнів і слідкувати за самопочуттям. У разі появи будь-яких ознак захворювання: підвищення температури тіла, почервоніння, припухлості на шкірі звертатись до лікаря-інфекціоніста.

Найчастіше кліщі прикріпляються до одягу людини, коли вона торкається  кущів, або сидить на траві. Кліщі присмоктуються до тіла людей не лише під час перебування на природі, але й через деякий час після відвідування зеленої зони, залишившись на одязі, речах. Крім того, вони можуть заноситись до житла людини з букетами квітів, собаками, іншими тваринами

Важливо !

Окремо зазначимо, що несанкціонований вигул собак на територіях відпочинку населення та недостатній контроль хазяїв за станом тварин, стає фактором ризику для розповсюдження iксодових кліщів.

Другим фактором - є засмічення території населенням. При створюванні стихійних звалищ , таких як, наприклад, в лісному масиві, (урочище Баранівка), можливе скупчення гризунів -  годувальників іксодових кліщів, і як в наслідок, розповсюдження їх в довкіллі.

Крім цього, стихійні звалища можуть стати укриттям для звичайних та отруйних змій.

 

Нагадуємо, про дотримання правил особистої безпеки при відвідуванні зеленої зони та місць відпочинку.

 

Засоби особистого захисту від кліщів прості і доступні кожній людині, яка дбає про своє здоров’я.