Холера – одна з найдревніших інфекційних хвороб людства. від спустошувальних епідемій якої гинули мільйони жителів планети.

Холера – одна з найдревніших інфекційних хвороб людства. від спустошувальних епідемій якої гинули мільйони жителів планети.

Холера відноситься до особливо небезпечних інфекцій, має фекально-оральний механізм передачі інфекції, характеризується розвитком тяжкої діареї, слідством чого стає зневоднення організму. На холеру хворіють тільки люди.

         Епідемії холери, як правило пов’язані з використанням зараженої збудниками холери води поверхневих водоймищ, тому вона вважається водною інфекцією. Холера передається також від хворої людини або носія збудника холери.

         Через легкість зараження людей цією хворобою з високою швидкістю поширення, тяжкий перебіг, високу летальність холера належить до тих інфекційних захворювань, які суттєво впливають на здоров’я населення і можуть швидко поширюватися в міжнародних масштабах.

         В ендемічних районах холера реєструється протягом всього року, в інших – частіше в період літньо-осіннього сезонного підйому захворюваності на гострі кишкові інфекції. Сезонність пов’язана з активізацією шляхів і факторів передачі збудника (купання, споживання овочів, фруктів, риби, креветок тощо).

         Щорічно с травня по жовтень ДУ „Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України” проводить планове дослідження води в стаціонарних точках з відкритих водоймищ в місцях масового рекреаційного водокористування населення на наявність збудників холери.

За останні 10 років збудники холери у водоймищах області не виділялися. Проте, до 12-15 % від кількості відібраних проб складають умовно-патогенні та непатогенні вібріони, які можуть викликати холероподібну неепідемічну дизентерію.

         Так, у 2017 році було обстежено 378 проб води, з них у 59 пробах були виділені непатогенні та умовно-патогенні вібріони.

Люди можуть захистити себе від захворювання на холеру та інші кишкові інфекції дотримуючись кількох простих правил належної гігієни та безпечного приготування їжі :

1. Ретельно мити руки з милом чистою проточною водоюособливо перед приготуванням їжі та безпосередньо перед їжею, після відвідування туалету.

2. Не вживати в їжу немиті овочі та фрукти.

Проводити термічну обробку продуктів (особливо це стосується риби та морепродуктів).

4.Вживати та використовувати для приготування їжі  безпечну воду з    перевірених джерел  або  кип'ячену воду.

5.  Не купувати їжу в місцях стихійної торгівлі.

6.  Прибирання приміщень загального користування (туалет, ванна, кухня)  проводити з використанням дезінфекційних засобів.

7. Здійснювати заходи по боротьбі з мухами, не допускаючи проникнення мух до  приміщень, де готуються та зберігаються харчові продукти.

8.Купатися  тільки на спеціально відведених, облаштованих туалетами водоймах, під час купання  не допускати потрапляння води до роту.

При використанні інформативних даних посилатися на ДУ „Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України”.