Пам'ятка для тих, хто від'їжджає в США.

Пам'ятка для тих, хто від'їжджає  в США.

 

Грип  H3N2.

Центр контролю та профілактики захворювань США заявив про небезпечну ситуацію щодо грипу в  державі. Штам грипу  H3N2 поширився на 49 штатів. На півдні  США проблема особливо помітна. В лікарні звернулося більше 10 тисяч осіб. Найбільш постраждало населення Вірджинії, Міссісіпі, Арканзасу, Нью-Йорка, Міссурі, Массачусетс.

За словами фахівців, ні в один  з сезонів стільки американців не хворіли на грип. Це вперше, коли майже вся карта США забарвлена одним кольором в плані даних про інфекцію. Тільки Гавайї та округ Колумбія мають показники в межах норми.

Що стосується віку захворівших, то більше скаржаться  лікарям на грип  американці похилого віку. Однак, невтішні показники і серед більш молодих. Так, вже 20 неповнолітніх вмерли, маючи   діагноз «грип». Причиною епідемії спеціалісти вважають недостатньо ефективну вакцину, яка погано справляється з H3N2, а також аномально холодну зиму на території США.

Основні факти.

Грип H3N2 бере свій початок в далекому 1968 році. Тоді вперше заговорили про епідемію азіатського грипу. Пізніше він був названий Гонконг через своє походження. Початок пандемія бере в Гонконзі. В подальшому захворювання поширились  по всій землі. Багато людей були налякані, тому що вірус грипу H3N2 був мало вивчений. Очікувати від нього можна було чого завгодно. Гонконгський грип особливо відзначився в Сполучених Штатах Америки. Померло  тоді  близько 34 тисяч чоловік. Більшість летальних випадків припадало на людей похилого віку. Це відрізняє захворювання від всім відомого свинячого грипу, що вражає молодих. Після того, як грип Н3N2 потрапив в організм людини, він може змінювати свою структуру. Саме тому пандемії набувають затяжного характеру.

Інкубаційний період триває близько 2-3 діб. Не виключено його коротший або тривалий перебіг. Багато що залежить від стану організму, а також готовності людини до захворювання. Підхопити штам гонконгського грипу можна де завгодно: на вулиці, в приміщенні, на ринку, в громадському транспорті. Захворювання можна вважати одним з найбільш заразних. Поширює його носій найчастіше повітряним шляхом. При кашлі, чханні, сморканні частинки слизу зі слиною вилітають, непомітно для вас. Вони містять величезну кількість вірусів, які можуть виживати в зовнішньому середовищі тривалий час. Під час сильних холодів патогенні мікроорганізми набувають желеподібну структуру, але не гинуть. Такі умови тільки продовжують існування інфекції, послаблюючи імунітет людини впливом низьких температур.

Прояви грипу H3N2 не мають  значних відмінностей, симптоми схожі з іншими типами вірусу, але клініка наростає дуже швидко.

Основні симптоми гонконгського грипу:

- з’являються виражені головні болі, озноб;

- розвивається м’язова слабкість, нездужання;

- присутня  світлобоязнь, сльозотеча;

- ломота в суглобах;

- біль і першіння в горлі, кашель;

- підвищене потовиділення;

- сухість слизової оболонки порожнини рота;

- біль в області грудей, особливо під час кашлю.

Рідше у хворого з’являється нежить. Також приєднуються симптоми застуди. У деяких пацієнтів може спостерігатися розлад травлення, біль в шлунку, нудота і блювота.

 

 

 

Профілактика.

Найефективнішою профілактикою буде вакцинація. Ті, хто не встиг зробити щеплення або відмовляється від них, можуть дотримуватися загальних  рекомендацій  з профілактики респіраторних захворювань.

Вони включають:

часте миття рук;

- виключення контакту з хворими людьми;

прийом вітамінів, імуномодуляторів;

регулярне вологе прибирання і провітрювання в приміщенні;

використання антибактеріального спрея для рук;

          обробка телефонів і інших гаджетів дезінфікуючими засобами.