Про забезпечення виконання Комплексного плану

Про забезпечення  виконання

Комплексного плану.

 

         Незважаючи на те, що епідемічна та епізоотична ситуація з особливо небезпечних інфекцій, що мають міжнародне значення, на території області на сьогодні визначається як благополучна, існує постійна загроза заносу  збудників холери, чуми, менінгококової інфекції та інших інфекційних хвороб цієї категорії.

         На виконання обласного  Комплексного плану заходів на 2017-2021рр. щодо попередження заносу та поширення  інфекційних хвороб, регламентованих Правилами санітарної охорони території і затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 28.08.2011р. № 893, пропоную врахувати, що діюче законодавство зобов’язує органи влади  на підпорядкованих територіях  забезпечувати населення доброякісною питною водою, створювати безпечні умови літнього відпочинку  на відкритих водоймах  а вразі виникнення аварійних ситуацій на водопровідно-каналізаційних мережах,  виконувати  наступні заходи :

- про аварії та відключення виробник повинен негайно сповістити  територіальний орган центрального органу виконавчої влади з питань охорони  навколишнього природного середовища, екологічної безпеки , а також управління Держпродспоживслужби, якій передані контрольні функції санітарного нагляду. За не оповіщення чи невчасне оповіщення відповідальність несе керівництво виробника чи працівники , на яких цю функцію покладено на підприємстві;

- про всі відключення і переключення устаткування або мереж, пов’язаних з припиненням водопостачання, абоненти повинні попереджуватися завчасно, при цьому обов’язково визначається строк, на який робиться відключення;

- локалізацією і ліквідацією великих аварій  керує головний інженер виробника, про що повинен бути зроблений  відповідний запис в оперативному журналі диспетчерської служби ;

-    по закінченню терміну ліквідації  аварії  на водопровідно-каналізаційних    

      мережах в обов’язковому порядку  необхідно провести  дезінфекцію    

      водопровідних мереж з подальшою промивкою  та відбором проб води

      для лабораторних досліджень, по результатах яких приймається рішення

      про подальше використання мережі;

- в  разі забруднення стічними водами  прилеглої до очисних споруд

      території,  проводиться її дезінфекція, а при   необхідності -  санітарно-

      хімічні та санітарно-мікробіологічні  дослідження води відкритих водойм         

      в  місцях організованого відпочинку населення.

        Прошу врахувати, що лабораторні дослідження води питної, води відкритих водойм на санітарно-хімічні та санітарно-мікробіологічні показники, в т.ч. і збудник холери, можуть бути проведені Державною  установою  « Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України»

Підстава:

 Правила технічної експлуатації систем водопостачанні та каналізації населених пунктів України, затверджених наказом Державного комітету України по  житлово –комунальному господарству України від 05.07.1995р № 30, зареєстровані в Мін’юсті України 21.07.1995р. № 231/767 із змінами і доповненнями, внесеними  наказами  Державного  комітету України з питань житлово-комунального господарства від 04.01.2005р № 2 та  Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008р № 191.

 ГОСТ 17.1.5.02-80 « Охрана природы. Гидросфера, Гигиенические требования  к зонам рекреации водних объектов».

 

         Надану інформацію необхідно  довести до керівників водопровідно-каналізаційних мереж всіх форм власності, розташованих на території району,  з метою  своєчасного проведення профілактичних заходів щодо недопущення  розповсюдження особливо небезпечних хвороб, в т. ч. і холери, на підпорядкованій території.