Сьогодні, 14 грудня 2016 року в Україні вважається Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Шановні учасники ліквідації аварії на ЧАЕС!

 

Сьогодні, 14 грудня 2016 року в Україні вважається Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Він встановлений згідно з Указом Президента від 10 листопада 2006 року, на згадку про завершення 14 грудня 1986 року будівництва саркофагу над четвертим зруйнованим енергоблоком ЧАЕС.

26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції, що на Київщині, сталася найбільша в історії людства техногенна катастрофа – Чорнобильська аварія. Лише завдяки самопожертві ліквідаторів наслідків катастрофи, багато з яких заплатили за це власними життями і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення.

За різними даними, протягом лише одного місяця після Чорнобильської катастрофи від отриманого опромінення загинули від 30 до 200 пожежників і працівників АЕС. На початковому етапі зусиль з мінімізації наслідків величезного викиду радіоактивних речовин до робіт залучалися військовослужбовці строкової служби. Пізніше, влітку 1986 і далі, величезний обсяг робіт виконували залучені військові запасу та вільнонаймані працівники.

За неповними даними, через чорнобильський майданчик пройшли понад 600 тисяч осіб. Працювали вахтовим методом – приїздили одні, отримували максимально допустиму дозу радіації й їхали назад. На зміну приїздили інші.

Фахівці державної санепідслужби області працювали в Чорнобильській зоні по принципу вахтового методу. Міністерство охорони здоров’я України за період з 10 травня по 20 липня 1986 року відрядило до Чорнобиля 7 бригад загальною кількістю 223 медпрацівника з міських і районних СЕС, Сумської міської дезстанції, а також Сумської обласної санепідстанції. По лінії Міністерства оборони СРСР фахівці санепідслужби також призивалися на збори по ліквідації наслідків аварії в складі військових формувань.

Сьогодні ми згадуємо їх – тих, хто усвідомлено й мовчки жертовно віддав за нас своє життя у ядерному котлі. Попри величезну ціну, яку довелося заплатити, самі ліквідатори-чорнобильці нерідко називають 14 грудня святом.

Бажаю всім спеціалістам - ліквідаторам Чорнобильської катастрофи міцного здоров’я, сімейного затишку, матеріального достатку, успіхів у роботі по забезпеченню санітарного та епідемічного благополуччя населення.

 

З повагою

 

В.о. директора ДУ «СОЛЦ МОЗУ»                          В.П.Збаражський