Пам'ятка для тих, хто від'їжджає за кордон

Пам'ятка для тих, хто від'їжджає за кордон

 

Грип та  гострі респіраторні вірусні інфекції – ситуація в світі

( за період з 24.11. по 01.12.2018р.)

 

Європа.

У країнах Північної півкулі   продовжується сезонне зростання захворюваності на грип та ГРВІ.

У 49 країнах Європи  відзначалася низька захворюваність на грип та ГРВІ, і тільки в  одній  країні (Грузія), реєструвався середній рівень. У 2 країнах (Грузія, Швеція) зазначалося регіональне поширення грипу, в 25 - спорадичне, і в 23 країнах - відсутність активності грипу (за даними FluNewsEurope).

Були виявлені 83 віруси А (Н1N1) pdm09, 62 - підтипу А (Н3N2), 331 - несубтіповані А і 27 вірусів типу В.

Північна Америка.

У Канаді  реєструвалось  зростання захворюваності на грип і ГРВІ, в 9 регіонах зазначалося локальне, і в 29 - спорадичне поширення грипу. Були виявлені 585 вірусів грипу А (Н1N1) pdm09, 26 - підтипу А (Н3), 633 – несубтиповані  А і 10 вірусів типу В (за даними FluWatch).

У США  частота звернень  за медичною допомогою визначалася на рівні порогового значення (2,2%) за даними CDC.

У 2 штатах (Джорджія, Луїзіана) був зареєстрований високий рівень; в 2 штатах – середній; в 8 штатах і Нью-Йорку - низький, в 38 штатах, районі Колумбія і Пуерто-Ріко - мінімальний рівень захворюваності на грип і ГРВІ.

Широке поширення грипу зазначалося в 1 штаті (Массачусетс), регіональне - в 9 штатах, локальне - в 18 штатах, спорадичне - в 22 штатах, на Віргінських островах, в Пуерто-Ріко і в районі Колумбія.

За даними CDC  виявлені 125 вірусів грипу А (Н1N1) pdm09, 27 - підтипу А (Н3N2), 18 – несубтиповані  А і 10 вірусів типу В.

У Мексиці були виявлені 79 вірусів А (Н1N1) pdm09, 7 – несубтиповані  А і 2 вірусу типу В (за даними FluNet).

Південна Америка.

В країнах Карибського басейну і Центральної Америки (Ель-Сальвадор, Гватемала, Гаїті, Коста-Ріка, Нікарагуа, Ямайка) серед виявлених вірусів переважали віруси грипу А (Н1N1) pdm09 і В. У тропічних країнах континенту (Болівія, Бразилія, Сурінам, Еквадор) і в країнах Південної Америки з помірним кліматом (Чилі, Парагвай) серед виявлених вірусів переважали віруси грипу В.

Азія.

У країнах Західної Азії (Бахрейн, Ірак, Йорданія, Ліван, Саудівська Аравія) реєструвалося локальне поширення грипу. Серед виявлених вірусів переважали віруси грипу А (Н1N1) pdm09. У країнах Східної Азії (Китай, Монголія, Республіка Корея) зазначалося спорадичне поширення грипу, переважно виявлялися віруси грипу А (Н1N1) pdm09 і А (Н3). У Південному регіоні Азії (Афганістан, Бангладеш, Індія, Іран, Мальдіви, Непал) зазначалося регіональне і локальне поширення грипу, переважали віруси грипу А (Н1N1) pdm09 і підтипу А (Н3). У Південно-Східному регіоні Азії (Індонезія) відзначалася низька захворюваність на грип та ГРВІ (за даними FluNet).

У країнах Північної Африки відзначалася низька захворюваність на грип та ГРВІ. У країнах Східної Африки (Мадагаскар, Маврикій, Замбія, Руанда) реєструвалось спорадичне поширення грипу. У Центральній Африці (Камерун, ЦАР) виявлялися віруси грипу підтипу А (Н3) і типу В. У Західній Африці (Буркіна-Фасо, Гана, Малі, Мавританія, Нігер, Нігерія, Сьєрра-Леоне) мало місце спорадичне поширення грипу, серед виявлених вірусів переважали віруси грипу А (Н3) і В. У Південній Африці реєструвалася низька захворюваність на грип та ГРВІ (за даними FluNet).

Океанія.

У країнах Південної півкулі відзначалася низька захворюваність на грип та ГРВІ.

В Австралії відзначалася низька захворюваність, реєструвався локальний рівень поширення грипу. Були виявлені 42 вірусу грипу А (Н1N1) pdm09, 11 - підтипу А (Н3) і 7 вірусів типу В (за даними FluNet).

У Новій Зеландії  відзначалася низька захворюваність на грип та ГРВІ.

 

Для  довідки

Вірус грипу А спричинює захворювання середньої або сильної тяжкості. Він трапляється не тільки у людей, а й у деяких тварин (птахи, свині, коні). Віруси грипу А — найбільш мінливі з усіх типів вірусів грипу. Через це вони стали причиною всіх пандемій і тяжких епідемій в історії людства. Довший час вірус А вважався видоспецифічним (що не передається від одного біологічного виду до іншого, наприклад від тварини до людини). Проте в 1997 виникла епідемія «пташиного грипу» в Гонконзі, під час якої були зафіксовані випадки зараження людей від птахів.

Вірус грипу В також здатний змінювати свою антигенну структуру, однак меншою мірою, ніж вірус типу А. Віруси типу В не загрожують пандемією і зазвичай є причиною локальних спалахів і невеликих епідемій грипу, найчастіше у дітей. Цей тип вірусу уражує тільки людей.

 

Рекомендації

З метою уникнення ускладнень від хвороби та можливих летальних випадків, рекомендується проводити вакцинацію проти грипу.

Щорічна вакцинація — найдієвіший засіб для профілактики грипу. Вакцина не впливає негативно на імунітет людини, а зміцнює його і змушує працювати більш активно і продуктивно.