Пам'ятка для тих, хто від'їжджає в Нігерію Лихоманка Ласса

Пам'ятка для тих, хто від'їжджаєв Нігерію

Лихоманка Ласса

 

З  початку року Нігерія охоплена спалахом лихоманки Ласса. Ця потенційно смертельна хвороба здатна викликати епідемію, і в даний час проти неї не існує вакцини.  З 30 квітня по 6 травня 2018 року зареєстровано три нових підтверджених випадки в двох штатах (Едо (2) та  Ебоні (1) без летальних випадків.

З  1 січня по 6 травня 2018р. в країні зафіксовано 1894 випадки підозри на захворювання, з яких  423 було підтверджено. З початку спалаху 2018р., серед підтверджених випадків було 106 летальних випадків.

Лихоманка Ласса - хвороба не нова, але нинішній спалах безпрецедентний за своїми масштабами і швидкістю поширення.

Лихоманка Ласса - це гостре вірусне геморагічне захворювання, що може дуже тяжко перебігати,  з ураженням різних органів і руйнуванням кровоносних судин. У більшості заражених хвороба перебігає у легкій формі - лихоманка, головний біль, загальна слабкість - або ж взагалі без симптомів. Але в гострих випадках перебіг хвороби може бути схожим на Еболу - іншу небезпечну геморагічну лихоманку - з кровотечами з носа, рота і інших частин тіла.

Вперше хворобу виявили в 1969 році в нігерійському місті Ласса, після того, як спалах захворювання стався в місцевій лікарні. Після цього вірус знаходили в інших країнах Західної Африки, включаючи Гану, Малі та Сьєрра-Леоне. Але нинішній спалах викликає особливе занепокоєння, оскільки кількість захворювань для цієї пори року безпрецедентно велика.

За статистикою, смертельний результат настає приблизно в 1% випадків. Однак за нинішньої спалаху в Нігерії смертність, за даними Національного центру з контролю за інфекційними захворюваннями, в підтверджених і можливих випадків інфікування досягає 20%.

Профілактичні заходи полягають в боротьбі з проникненням в житлові будівлі щурів, які є джерелом інфекції. Необхідно захищати  предмети обігу та харчові продукти від забруднення їх сечею гризунів, або пилом, який містить їх екскременти. Джерелом інфекції морже бути хвора людина. Зараження може відбуватися повітряно-краплинним шляхом, а також при потраплянні на шкіру здорової людини крові та виділень хворого.