Пам'ятка для тих, хто від'їжджає в Бразилію. Жовта гарячка.

Пам'ятка для тих, хто від'їжджає  в Бразилію.

Жовта гарячка.

 

В Бразилії  епідемія жовтої гарячки досягла рекордних показників. На даний час підтверджено 723 випадки смертельно небезпечної хвороби і число хворих  зростає.

В результаті спалахів жовтої гарячки 2017-2018р.р  в латиноамериканській країні загинули вже 237 осіб.

За аналогічний період 2016 - 2017 рр. В Бразилії було зафіксовано 576 випадків  жовтої гарячки, 184 хворих померли.

Основні факти.

Жовта гарячка - небезпечне інфекційне захворювання, поширене в країнах з тропічним кліматом. Переносниками збудників є комарі Aedes sympsoni, Aedes africanus, які нападають на людей під час перебування їх у джунглях, роботі на плантаціях тощо. Підвищення рівня захворюваності на жовту гарячку спостерігають після сезону тропічних злив, коли розмноження комарів надзвичайно активне навіть у найменших водоймах і резервуарах.

         Основні клінічні прояви:
- озноб, підвищення температури тіла до 39-40град;
- головний біль, біль у м’язах спини, попереку, кістках;
- нудота, блювота;
- характерний зовнішній вигляд людини: обличчя,  шия, тулуб-  багрові, очі   "налиті   кров'ю",   блищать,  сльозотеча,  світлобоязнь; 
-  кровотеча з носу, ясен, кривава блювота та криваві випорожнення;
-   у   жінок  маточна кровотеча;
-  жовтяниця.

Профілактика.

Жовтій гарячці можна запобігти щепленнями. Однієї дози вакцини від жовтої лихоманки досить для формування  імунітету, що зберігається протягом всього життя людини.

   У відповідності до положень Міжнародних медико-санітарних правил  жовта гарячка є єдиним із захворювань, що потребує проведення вакцинації при в’їзді до країн, де існує ризик інфікування вірусом жовтої гарячки. Щеплення проводять не пізніше, ніж за 10 днів до виїзду в ендемічну країну. Перелік кабінетів щеплень, в яких проводиться вакцинація проти жовтої гарячки, розміщений на сайті МОЗ України (http://www.moz.gov.ua/ua/portal/perelic_03_19112013.html).